چگونه با اپل واچ قفل آیفون خود را باز کنیم؟

چگونه با اپل واچ قفل آیفون خود را باز کنیم؟

سلام خدمت همراهان موبایل ویبره من حامد هستم از تیم موبایل ویبره

اپل در نسخه 14.5 سیستم‌عامل iOS که طی ۱ تا ۲ هفته آینده می‌توانیم منتظر عرضه نسخه عمومی آن باشیم، قابلیت جدیدی قرار داده که با استفاده از آن می‌توانید با استفاده از اپل واچ، قفل نمایشگر آیفون را باز کنید، اما این ویژگی چه کاربردی دارد؟ این روزها به دلیل شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، همه ما ماسک به صورت داریم و به طبع آن نمی‌توانیم با استفاده از FaceID آیفون، قفل نمایشگر آن را باز کنیم، مگر با پایین آوردن ماسک از روی صورتمان. اما برای استفاده از این ویژگی باید منتظر ارائه نسخه 14.5 سیستم‌عامل iOS و نسخه 7.4 سیستم‌عامل اپل واچ باشیم؛ البته درصورتی‌که اکانت Developer در وب‌سایت اپل داشته باشید، می‌توانید نسخه بتا این سیستم‌عامل را روی آیفونتان نصب کنید.

زمانی که ماسک به صورت دارید قفل آیفون را با استفاده از اپل واچ بازکنید

برای فعال کردن این ویژگی وارد Setting آیفون شوید، به بخش Face ID & Passcode بروید. اگر آیفون و اپل واچ شما آپدیت باشد گزینه Apple Watch را در این بخش مشاهده کرده و می‌توانید آن را فعال کنید. برای استفاده از این قابلیت باید شرایط زیر برقرار باشند:

  • فیس آیدی آیفون تشخیص دهد که شما ماسک به صورت دارید
  • اپل واچ روی مچ دست شما باشد
  • اپل واچ شما دارای رمز بوده و قفل نمایشگر آن باز باشد

توجه داشته باشید که اگر اپل واچ در نزدیکی آیفون نباشد و یا اپل واچ شما فاقد رمز ۴ رقمی‌ای قفل نمایشگر باشد و یا نمایشگر آن قفل باشد این قابلیت برای شما کار نخواهد کرد.

زمانی که با استفاده از این ویژگی قفل آیفون شما باز می‌شود پیامی روی نمایشگر اپل واچ ظاهر خواهد شد مبنی بر اینکه آیفون شما با استفاده از اپل واچ آنلاک شده است. همچنین می‌توانید با استفاده از اپل واچ، نمایشگر آیفونتان را قفل هم بکنید.

فیلم آموزش در اینستگرام ویبره میباشد

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات شما به ما انرژی میدهد
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.